HOW TO FIND OUT MORE ABOUT US?

READ MORE ABOUT US

Rodzice o szkole

Wybrałam tę szkołę, bo to najlepsza szkoła w Krakowie. Chcę, aby moje dzieci miały szansę uczyć się w miejscu, w którym Pan Bóg jest najważniejszy. Teraz jest czas, kiedy kształtuje się ich "kręgosłup moralny", dlatego ważne jest, aby dom i szkoła były spójne i  przekazywały te same wartości. "Czym skorupka za młodu nasiąknie ..."  :) A dzieci są chłonne jak gąbki, więc niech chłoną to, co najlepsze :)

Wspólnie z mężem wybraliśmy dla naszej córki Chrześcijańską Szkołę Uczeń, ponieważ chcieliśmy dać Małgosi jak najlepsze warunki do rozwoju swoich zdolności, talentów, umiejętności  w połączeniu z indywidualnym podejściem nauczycieli i w oparciu o wartości biblijne.

Szkoła stała się miejscem, do którego nasza córka chodzi z radością a po lekcjach uwielbia spędzać czas na świetlicy. Często prosi nas,byśmy odbierali ją ze szkoły dopiero wtedy, gdy świetlica jest zamykana:)

Jesteśmy mile zaskoczeni indywidualnym podejściem nauczycieli do dzieci jak i do rodziców. Jako rodzic mam pełną informację o tym, w czym córka jest dobra, z czym sobie nie radzi, jak nawiązuje kontakty rówieśnicze, jaki ma stosunek do nauki i nauczycieli. Ilekroć zadaję pytanie dotyczące córki zawsze otrzymuję konkretną i wyczerpującą informację .Nauczyciele bardzo dobrze znają swoich podopiecznych, są zainteresowani ich rozwojem w każdej dziedzinie.

Ogromną radość sprawia nam patrząc jak córka rozwija swoje skrzydła w szkole. Szkoła przestała być tylko przykrym obowiązkiem ale stała się miejscem poznawania nowych rzeczy, zdobywania ciekawych informacji, rozwijania umiejętności plastycznych, muzycznych, aktorskich i innych.

Jako rodzice jesteśmy spokojni posyłając Małgosię do Chrześcijańskiej Szkoły Uczeń, bo wiemy że jest pod opieką dobrych pedagogów, którzy tak jak i my promują wartości chrześcijańskie i przekazują wiedzę zgodnie z treściami biblijnymi.

Jako rodzice jesteśmy zgodni, że ta szkoła jest dobrym miejscem wzrostu dla naszej córki i dlatego chętnie poślemy tam także młodszego syna.

A sama Małgosia mówi, że lubi swoją szkołę, nauczycieli, koleżanki i kolegów. Zapytana, czy zmieniłaby szkołę na inną stanowczo mówi NIE. Chciałaby jedynie, by nauczyciele nie dawali zadań domowych:)

Czasem zdarzają się również trudne sytuacje szkolne, gorsze dni, konflikty  albo zniechęcenie do nauki, ale nauczyciele dzięki współpracy z rodzicami, natychmiast reagują i pomagają w rozwiązaniu problemów.

Jesteśmy wdzięczni, że możemy posyłać Małgosię do Chrześcijańskiej Szkoły Uczeń i jesteśmy przekonani, że to jest najlepsza decyzja.

wybraliśmy ChSPU dlatego, że została nam polecona i promuje chrześcijańskie wartości.

ChSPU na Kurdwanowie jest przyjazna dla całej rodziny, promuje wartości chrześcijańskie, klasy są małe liczebnie, a nauczyciele oddani z pasją swojej pracy. Podejście do każdego z dzieci jest indywidualne, dlatego też ewentualne problemy są wyłapywane i rozwiązywane przy współpracy nauczycieli i rodziców. Panuje miła atmosfera, pełna ciepła i serdeczności, dlatego też nasze dzieci bardzo chętnie chodzą do szkoły.

wspaniała współpraca z każdym pedagogiem i pracownikiem szkoły

bardzo dobry kontakt telefoniczny, ale przede wszystkim prze e-dziennik (świetny mechanizm komunikacji)

chęć współpracy z rodzicem

przekazywanie przez nauczycieli rzetelnych informacji o dziecku

odnajdywanie przez nauczycieli nawet najmniejszych dobrych stron dziecka

chwalenie dzieci za dobre i konsekwentne karanie z złe zachowanie

przekazywanie rodzicowi również dobrych informacji o dziecku, a nie tylko to co źle zrobiło.

przyjazna rodzinna atmosfera

otwartość na człowieka

bardzo dobra organizacja szkoły

bardzo dobra współpraca z rodzicami

małe klasy – możliwość pracy indywidualnej, zgodnie z potrzebami dziecka, zaangażowanie nauczycieli (także ich wiara, która wspiera pracę)

Jaka jest różnica pomiędzy szkołą publiczną a "Uczniem"? Przykładów jest wiele. Naprawdę można by długo opowiadać i porównywać. Ja mogę powiedzieć jak bardzo różni się integracja i los dzieci z orzeczeniem w naszej szkole od publicznych szkół integracyjnych. Moje dziecko przygodę ze szkołą rozpoczęło w szkole podstawowej z oddziałami integracyjnymi. Niestety, w bardzo krótkim czasie okazało się, że szkoła jest integracyjna tylko z nazwy. Nie zaproponowano nam opieki psychologa. Pani logopeda zatrudniona na 1/2 etatu mogła poświęcić mojemu dziecku pół godziny raz w tygodniu. Jedyne z czego szkoła się wywiązywała to rewalidacja z nauczycielem wspomagającym. Reszta to koszmar dla mojego dziecka, o którym nawet po latach nie chcę rozmawiać. Wyśmiewanie, poniżanie, bicie. Nie mogliśmy liczyć na pomoc wychowawcy ani dyrektora. Pani pedagog dopiero na wieść, że zmieniamy szkołę zainteresowała się problemem. My już nie mogliśmy dłużej czekać.

Szkoła "Uczeń" to miła odmiana. Uśmiechnięci, zaangażowani nauczyciele pełni pasji i dzieci, które nie zwracają uwagi na inność. Mój syn znalazł kolegów, polubił szkołę i jest szczęśliwy. Czy można chcieć więcej? Szkoła wychodzi naprzeciw potrzebom dziecka. Z własnej inicjatywy realizuje wszystkie zalecenia zawarte w orzeczeniu: rewalidacja, terapia logopedyczna, pomoc pedagoga i psychologa. Jako mama mam stały, życzliwy kontakt z nauczycielami. To mała społeczność, nikt nie jest anonimowy, a to tylko na plus. Nie spotkacie tu agresywnych zachowań czy dzieci wpatrzonych w telefony. Za to znajdziecie ciekawe kółka i wesołą świetlicę.

Nie wiem co by było, gdybyśmy nie zmienili szkoły, ale wiem, że w "Uczniu" moje dziecko znalazło swoje miejsce. Tego życzę wszystkim rodzicom dzieci „integracyjnych”.