Na czym się opieramy?

Nasze fundamenty.

Finansowanie

Źródła finansowania kształcenia w Chrześcijańskiej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Uczeń.

• edukacja w szkole w zakresie podstawowym (zajęcia obowiązkowe w wymiarze godzin ustalonym przez MEN) jest bezpłatna, tak samo jak w szkołach publicznych.

• z uwagi na to, że koszty związane z prowadzeniem działalności dydaktyczno-opiekuńczej w ChSPU przypadające na  jednego ucznia, kształtują się na poziomie 1100 zł/m-c, a dotacja z urzędu Miasta Krakowa wynosi 450 zł, pozostała kwota pozyskiwana jest z darowizn na cele edukacyjne przekazywanych przez rodziców naszych uczniów na rzecz szkoły.

• część funduszy przeznaczanych na edukację w naszej szkole pochodzi od sponsorów, którzy wspierają naszą działalność.

Koszty ponoszone przez rodziców dziecka zapisanego do ChSPU przedstawiają się następująco:

• jednorazowe, bezzwrotne wpisowe w wysokości 500 zł,

• darowizna w wysokości ustalonej przez rodziców,

• opłata za zajęcia dodatkowe, która w roku szkolnym 2017/2018 wynosi miesięcznie:

250 zł (za pierwsze dziecko),
200 zł (za drugie dziecko),
   0 zł (za trzecie i kolejne dziecko).

Powyższa opłata  związana jest z uczestnictwem dziecka w:

• dodatkowych zajęciach obowiązkowych, wynikających ze zwiększonego wymiaru godzin w zakresie przedmiotów ustalonych przez MEN (np. j. angielski w większości oddziałów, matematyka w klasie V),

• dodatkowych zajęciach obowiązkowych, wynikających z siatki godzin ustalonej przez CHSPU  (np. lekcja biblijna, komunikacja interpersonalna),

• zajęciach opiekuńczych (świetlica),

• zajęciach pozalekcyjnych (tzw. kółka zainteresowań),

• zajęciach logopedycznych, rehabilitacji lub gimnastyce korekcyjnej (organizowanych dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub opinię poradni psychologiczno – pedagogicznej).

• jako opcja, opłata za wybrane przez ucznia nieobowiązkowe zajęcia pozalekcyjne, organizowane na  wniosek rodziców (np. indywidualna nauka gry na instrumentach muzycznych, zajęcia basenowe). Wysokość opłat zależy od rodzaju zajęć i jest ustalana przez dyrektora w porozumieniu z prowadzącym, na początku każdego roku szkolnego.

Darowizny przyjmowane są na konto:

Krakowskie Stowarzyszenie Edukacyjne "Uczeń"

ul. Seniorów Lotnictwa 5, 31 - 455 Kraków

Bank Zachodni WBK oddział w Krakowie

Numer konta: 31 1090 1665 0000 0001 2213 8952

Pozostałe opłaty należy wpłacać na konto:

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi "Uczeń"

ul. Cechowa 57, 30 - 614 Kraków

Bank Zachodni WBK oddział w Krakowie