19 MARZEC 2018

TYDZIEŃ PROJEKTÓW

Od 12 do 16 marca w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny „Lot w kosmos”. Zaangażowani byli wszyscy uczniowie, którzy podczas ciekawych zajęć mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu znajomości planet Układu Słonecznego oraz roli Słońca. Odpowiedzieliśmy na pytania: Czy Księżyc ma ciemną stronę? Które planety mają najwięcej naturalnych satelitów? Czym są planetoidy, meteoryty i komety? Czy promieniowanie kosmiczne jest szkodliwe? Klasa trzecia przybliżyła nam historię zdobywania Księżyca. Efekty pracy uczniów można podziwiać w naszej szkole, a są nimi: liczne prace plastyczne, prezentacje multimedialne, lapbooki, wspaniała makieta Układu Słonecznego, wiersze i opowiadania o kosmosie. Podsumowaniem projektu był apel i kosmiczny poczęstunek.