Co u Nas słychać?

Ostatnie wydarzenia z życia szkoły.

26 PAŹDZIERNIK 2017

SPOTKANIE Z KSIĘGĄ WSZECHCZASÓW

20.10.2017 naszą szkołę odwiedził p. Tadeusz Serocki - właściciel wydawnictwa, pomysłodawca i koordynator faksymilowych wydań wielu cennych rękopisów, inkunabułów i starodruków. Uczniowie podczas spotkania mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat książek. Jaka była pierwsza na świecie książka, jaka drogę przeszła żeby wyglądała tak, jak ją widzimy dzisiaj oraz z czego się składa. Zobaczyli również faksymilię Biblii wydrukowanej przez Jana Gutenberga. Dzieci poznały wymiary największej i najmniejszej książki świata. I co wzbudziło w naszych podopiecznych największe zainteresowanie - tą drugą mogli zobaczyć na żywo.

NASZA SZKOŁA

Niepubliczna Chrześcijańska Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi "Uczeń" na Ruczaju jest szkoła ekumeniczną, w której stawiamy na dobre wychowanie i otoczenie dzieci opieką na wysokim poziomie. Lekcje odbywają się w małych grupach co pozwala na indywidualizację oraz szczególną dbałość o rozwój ucznia, pomoc w rozwijaniu jego zdolności oraz osiągnięcie sukcesu.

              

GALERIA SZKOŁY