26 PAŹDZIERNIK 2017

SPOTKANIE Z KSIĘGĄ WSZECHCZASÓW

20.10.2017 naszą szkołę odwiedził p. Tadeusz Serocki - właściciel wydawnictwa, pomysłodawca i koordynator faksymilowych wydań wielu cennych rękopisów, inkunabułów i starodruków. Uczniowie podczas spotkania mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat książek. Jaka była pierwsza na świecie książka, jaka drogę przeszła żeby wyglądała tak, jak ją widzimy dzisiaj oraz z czego się składa. Zobaczyli również faksymilię Biblii wydrukowanej przez Jana Gutenberga. Dzieci poznały wymiary największej i najmniejszej książki świata. I co wzbudziło w naszych podopiecznych największe zainteresowanie - tą drugą mogli zobaczyć na żywo.