19 MAJ 2017

DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI

Dzień 18 maja w naszej szkole był poświęcony tematyce zdrowej żywności. Celem obchodów Dnia Zdrowej Żywności było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci oraz integracja szkolnej społeczności. Tegoroczna uroczystość obchodzona była pod hasłem: "Jem warzywa i owoce, zyskam przez to nowe moce ". Uczniowie, pod okiem wychowawców, przygotowali sałaki i inne zdrowe smakołyki. Mieli także okazję wziąć udział w konkursie zatytułowanym " Smakuję, dotykam, wącham ". Po wręczeniu nagród miała miejsce degustacja przygotowanych wiktuałów.  Wszystkim dopisywał dobry humor i nikt nie narzekał na brak apetytu.